שאלות ותשובות בנוגע לטרוביה ומידע רפואי

יש לך שאלה לגבי מוצרי תחליפי הסוכר של טרוביה?
לנו יש את כל התשובות.
לחצו על הקישורים למטה כדי למצוא את השאלה שלכם.
אם אינכם מוצאים את מה שחיפשתם, אנא צרו איתנו קשר.

משפחת ממתיקי טרוביה סטיביה

האם טרוביה וסטיביה הם אותו הדבר?

לא. סטיביול גליקוזיד (תמצית עלי סטיביה) הוא מרכיב עיקרי בתחליפי הסוכר של טרוביה.
טעמם המתוק של תחליפי הסוכר של טרוביה מגיע מתמצית מזוקקת העשויה מהחלקים הכי טעימים של עלי הסטיביה.


רכיבים

הממתיקים עם 0 הקלוריות של טרוביה עשויים משלושה מרכיבים בלבד: תמצית עלי סטיביה(גליקוזידים של סטיביול) אריתריטול וחומרי טעם וריח טבעיים.

תמצית עלי הסטיביה (הידועה גם בשם סטיביול גליקוזיד) בה משתמשים בטרוביה היא ממתיק בזיכוך גבוה המכיל את החלקים הטעימים ביותר של עלי הסטיביה.

תערובת חומרי הטעם הטבעיים שלנו הופכת את תחליף הסוכר של טרוביה להכי טעים שיש, בדומה לתבלינים המשדרגים את הטעם של כל מנה.

אריתריטול הוא ממתיק, המופק בתהליך תסיסה, בדומה לבירה. אריתריטול מצוי גם בפירות, כמו ענבים ואגסים.

סיבי שורש העולש הם סיבים תזונתיים מסיסים במים מסוג אינולין, שהרכבם הכימי מאפשר יצירת ממתיק מספק וסירופי, שהאינדקס הגליקמי שלו נמוך, כלומר, הוא מעלה פחות את רמות הסוכר בדם, ושומר על תחושת שובע בצורה מאוזנת ובריאה יותר.

מוצרים

תחליף הסוכר של טרוביה הוא ממתיק עבור מזון ומשקאות, אשר לא מכיל סוכר וקלוריות כלל! למידע נוסף לחצו כאן.

תערובת טרוביה סוכר קנים היא תערובת מושלמת של תחליף הסוכר של טרוביה וסוכר רגיל, כך שיש לה את המרקם והטעם הנהדרים של סוכר רגיל, רק עם 25% מכמות הקלוריות! למידע נוסף לחצו כאן.

תערובת טרוביה סוכר חום היא תערובת מדהימה של תחליף הסוכר של טרוביה וסוכר חום, כך שיש לה את המרקם והטעם הנהדרים של סוכר חום, רק עם 25% מכמות הקלוריות! למידע נוסף לחצו כאן.

תחליף סוכר לכל מטרה של טרוביה הוא ממתיק נטול סוכר ודל קלוריות על בסיס צמחי שנוצר במיוחד לצורכי אפייה. הוא עשוי מתערובת של תמצית עלי סטיביה (סטביול גליקוזידים), אריתריטול וסיבי שורש עולש. השתמשו בו באותם הכמויות כפי שהייתם משתמשים בסוכר רגיל, וקבלו תוצאות אפייה מושלמות!

תחליף אבקת סוכר של טרוביה הוא ממתיק נטול סוכר ודל קלוריות על בסיס צמחי שנוצר במיוחד כתחליף לאבקת סוכר. הוא עשוי מתערובת של תמצית עלי סטיביה (סטביול גליקוזידים), אריתריטול ועמילן תירס. ניתן להשתמש בו בדיוק כפי שהייתם משתמשים באבקת סוכר- לקישוט, לזיגוג או לאפייה.

תחליף סוכר חום של טרוביה הוא ממתיק מופחת קלוריות על בסיס צמחי שנוצר במיוחד כחלופה לסוכר חום לאפייה. עשוי מתערובת של תמצית עלי סטיביה (סטביול גליקוזידים), אריתריטול ומעט דבשה. מושלם למנות מתוקות ומתובלות, ממרינדות ועד לרטבים, עם טעם מתוק שמשדרג את הטעמים העמוקים והעשירים בתבשילים שלכם.

תחליף הסוכר ללא קלוריות של טרוביה מושלם בעיקר למשקאות. הוא מגיע בחבילה של 180 מנות, וצריך להשתמש רק בשליש כפית כדי לקבל את אותה רמת המתיקות של סוכר. לעומתו, תחליף סוכר לכל מטרה של טרוביה פותח במיוחד על מנת להחליף את הסוכר באפייה. השימוש בסיבי שורש העולש מספק למאפים את אותו האפקט כמו של סוכר רגיל, כך שהם יצאו בדיוק כמו שאתם אוהבים. המרת המתכונים לתחליף סוכר לכל מטרה היא קלה, פשוט משתמשים באותה הכמות כפי שהייתם משתמשים בסוכר רגיל.

לחצו כאן כדי למצוא איפה טרוביה נמכר באזור מגוריכם

תאריך התוקף מודפס על כל האריזות של תחליפי הסוכר של טרוביה. לרוב, תמצאו אותו בתחתית או בגב האריזה.

הגבלות תזונתיות

כן! תחליפי הסוכר של טרוביה מאושרים על ידי האגודה הישראלית לסכרת. עם זאת, תערובות הסוכר של טרוביה מכילות סוכר ולכן אינן מתאימות לסוכרתיים.

מוצרי טרוביה אינם מכילים רכיבים מהחי ומתאימים לצמחונים וטבעונים.

כן, מוצרי טרוביה הינם כשרים פרווה.

כן, מוצרי טרוביה הם נטולי גלוטן.

לא, מוצרי טרוביה אינם אורגניים באופן רשמי.

בטיחות

בטיחות המרכיבים במוצרי טרוביה עומדת בכל התקנים הבינלאומיים. טרוביה הוא ממתיק על בסיס צמחי עם שלושה מרכיבים פשוטים: תמצית עלי סטיביה מתוקים, אריתריטול, המצוי בפירות כמו ענבים או אגסים, וחומרי טעם טבעיים. אנו מקפידים על כל המוצרים שלנו, כדי שמיליוני לקוחותינו יוכלו ליהנות מהם בבטחה.

לא בוצעו מחקרי בטיחות ממוקדים כדי להעריך את פוטנציאל התגובה לתרופות, אך אין התנגשויות ידועות בין הרכיבים במוצרי טרוביה לבין שום תרופה. לכל שאלה או חשש, מומלץ להתייעץ עם קופת החולים.

מוצרי טרוביה אינם ידועים כבעלי תופעות לוואיי עבור שום מצב רפואי. לכל שאלה או חשש, מומלץ להתייעץ עם קופת החולים שלך.

בישול ואפייה

כן, ניתן להשתמש במוצרי טרוביה בבישול ואפייה. תחליף הסוכר לכל מטרה של טרוביה נאפה בדיוק כמו סוכר, ומומלץ להשתמש בו באותן הכמויות כפי שמשתמשים בסוכר. תחליף אבקת סוכר של טרוביה נראה בדיוק כמו אבקת סוכר רגילה, ומתוק בדיוק כמוה. כנסו לעמוד המתכונים שלנו ונסו בעצמכם!

השתמשו בטבלאות ההמרה שלנו כדי לדעת בכמה תחליף סוכר להשתמש במקום סוכר על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. בכל מוצרי טרוביה לאפייה יש להשתמש באותה הכמות כפי שהייתם משתמשים בסוכר רגיל, סוכר חום או אבקת סוכר.

חפשו בעמוד המתכונים שלנו כדי לגלות בעצמכם את כל המתכונים הכי טובים.